Nejstarší specializované knihkupectví SF&F.

O nás

Knihkupectví a nakladatelství Wales je nejstarší specializované knihkupectví se zaměřením na sci-fi a fantasy u nás. Z původní firmy Winston Smith se stejným zaměřením, tj. nakladatelství, distribuce a prodej SF knih, založené již v r. 1990, se postupně transformovala značka Wales a bez přerušení plynule navázala na tradici Winstona Smithe.

Protože zakladatelé firmy byli více či méně aktivní scifisté, měli k žánru vřelý vztah a knihy vydávané i prodávané byly vždycky srdeční záležitostí, což myslím plně nahrazuje a i předčí současné marketingové fráze typu know how, apod.

Tím naznačuji, že máme SF rádi, čteme ty knihy a máme na ně názor o který jsme ochotni se podělit, pakliže se nás někdo na něj zeptá! Koupí-li si někdo bez předchozí konzultace x-tý díl nějaké nevalné série, o které raději nemluvit, bránit mu nebudeme, zeptá-li se, zda to stojí za to, rádi mu sdělíme, že ne.

Dále bohužel musíme sdělit veškerým tazatelům, že termíny nefungují, nikdy nefungovaly a fungovat nebudou, jinými slovy, ptát se formulkou:"Nevíte, kdy vyjde..." je cesta do pekel.

Napadlo by Vás ptát se meteorologů, jaké bude počasí? Možná ano, ale to si můžete dát hádat z křišťálové koule, vyjde to nastejno.

Dále je nutné si uvědomit, že ptát se o čem kniha je, je stejně obratné jako ptát se, jak chutná chleba. Rozumnou odpověď dostanete na dotaz, zda to stojí za to, jaký je to žánr a tak podobně. I my sdílíme bolest čtenáře, kterému chybí nová dobrodružství Zaklínače či Honor Harringtonové každý den, ale kniha není periodikum a dobrá kniha se píše pomaleji, než ta špatná, že...

Další z věcí, o které je třeba vědět, je, že knihy nejsou levné! Vy to víte, my to víme a nejsme z toho šťastní, neboť levných knih se prodá mnohem více a drahých mnohem méně, z čehož plyne, že více levných knih dělá lepší obchody. Částečná obrana před drahotou je antikvariát, který také provozujeme a do nějž je možné odprodat přebytky knih nebo nakoupit podstatně levněji knihy z druhé ruky. O informace si můžete napsat nebo zavolat, seznam antikvárních knih na netu nemáme, protože jejich pohyb je příliš rychlý a když se ozve více zájemců, nutně jeden z nich ostrouhá a oblíbenost našince, jakožto prodejce, rapidně klesá.

Rádi Vám prodáme, zašleme, poradíme, ale prosíme o trpělivost a dotazy v oboru reálných čísel / jestli knihu chcete, my Vám ji prodáme, ale nutnou podmínkou je její existence /.

Nevěřte příliš zaručeným informacím typu, můj kamarád má doma již 12 dílů Harry Pottera, budete zklamáni a navíc musíte potom přehodnotit duševní příčetnost u lidí mnohdy Vámi oblíbených. Není také zlato všechno, co se třpytí na netu, uvědomte si, že kdokoliv si tam může psát, co chce, což tímto činíme.


RSS

Copyright © 2024 Wales Webové stránky: NETservis s.r.o.