Nejstarší specializované knihkupectví SF&F.

A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z

Vypisuji všechny knihy začínající na písmeno K

sleva K ant.

K ant.

Easterman Daniel

Píše se rok 1940. První říjen se v koncentračním táboře nijak neliší od jiných dnů, plných krutosti a vraždění židovských zajatců. Podobné scény se odehrávají i v desítkách dalších táborů po celé zemi, stejné je to i v Kempu 17 v okrese Howard, u města Florence ve státě Maryland v USA.
V amerických prezidentských volbách v roce 1932 zvítězil Charles Lindbergh, kandidát Americké árijské aliance. K moci se tak fakticky dostal Ku Klux Klan, který spolu s Edgarem Hooverem a jeho všemocnou FBIS v USA nastolil nacionalistický policejní režim. V roce 1940 drží Evropu ve svých rukou hitlerovské Německo. Spojené státy prozatím zachovávají neutralitu, ale spojenectví s Němci je na spadnutí. Poslední ostrůvek svobody a demokracie, Velká Británie, vysílá do USA svého agenta Johna Ridgeforta s tajným posláním, které ještě může zvrátit zdánlivě beznadějnou situaci. Na Ridgefortovi leží odpovědnost za budoucnost světové demokracie.
Román vypráví napínavý politicko-špionážní příběh, který čtenáře upoutá výstižným vylíčením zdánlivě marného boje proti mašinerii totalitní moci.

Stav: velmi dobrý, nová, nečtená   více informací

Koupit
Druh zboží: Knihy > Beletrie
Knihy > ANTIKVARIÁT

Cena: 120 Kč


K čemu jsou zbraně

K čemu jsou zbraně

Banks Iain Menzies

„Cesta k srdci člověka vede skrz jeho hruď.“
Kultura, sofistikovaná a mírumilovná společnost, je řízena stroji a lidé zde žijí v naprostém dostatku. Za hranicemi vlivu Kultury však leží neznámo a nebezpečí. Sledování okolních soustav a eliminaci hrozeb má za cíl oddělení výzvědné služby Zvláštní okolnosti.
Cheradenin Zakalwe je jedním z nejlepších agentů Zvláštních okolností. Muž, který je sám nejúčinnější ZBRANÍ, je schopen měnit osudy planet pomocí intrik, špinavých triků a bojových akcí. Násilím se snaží zabránit ještě horšímu násilí.
Kultura pro něj má další úkol. Vysílá jej do nestabilní hvězdné soustavy vyhledat jeho dávného učitele a mentora. Může se spolehnout na svého řídícího důstojníka, překrásnou nevyzpytatelnou agentku, a jejího drona? Rozhodně se nenechá ničím zastavit. Jako odměnu požaduje jen jedno – setkání se ženou, se kterou ho silně pojí záhadná a krvavá minulost.

K čemu jsou zbraně je třetí román série Kultura od fenomenálního autora fantastiky Iaina M. Bankse.   více informací

Koupit
Druh zboží: Knihy > Sci-fi
Knihy > AKCE

Cena: 499 Kč
Série: Kultura
Díl: 3


K jiným planetám ant.

K jiným planetám ant.

Klušančev Pavel Vladimirovič

Stav: Velmi slušný --> Lehce odřené desky (nejvýrazněji v rozích), na kterých se nachází v levém horním rohu propiskou psané číslo 31. Vazba je pevná a blok kompletní.

Knížka o raketách, kosmických lodích a meziplanetárních letech, napsaná autorem, jenž umí i složité zjevy a otázky velmi přístupně a názorně objasnit.   více informací

Koupit
Druh zboží: Knihy > Sci-fi
Knihy > ANTIKVARIÁT

Cena: 80 Kč


K moři

K moři

Soukupová Petra

Próza začínající autorky Petry Soukupové se značně vymyká kontextu současné české literatury. V centru autorčina vyprávění je životaběh několika hrdinů: obyčejných lidí formálně propojených rodinnými vztahy, avšak lidsky vzájemně velmi vzdálených. Jejich příběhy se naplno a autenticky protnou pouze jednou: při víceméně náhodně vzniklé prázdninové cestě k moři. Tvarem i myšlenkou tato próza odkazuje k Virginii Woolfové a její dnes již klasické próze K majáku. Nejde ale o napodobivé formální cvičení: z autorčiny výpovědi lze vyčíst (vzhledem k jejímu věku) až překvapivě niterný prožitek rozpadu mezilidských vztahů a nemožnosti plnohodnotné komunikace ani mezi nejbližšími.
Dotisk v r. 2016   více informací

Koupit
Druh zboží: Knihy > Beletrie
Knihy > AKCE

Cena: 249 Kč


K slávě odsouzeni

K slávě odsouzeni

Lambert Eric

Stav: velmi dobrý.   více informací

Koupit
Druh zboží: Knihy > ANTIKVARIÁT

Cena: 50 Kč


K smrti odsouzený uprchl

K smrti odsouzený uprchl

Devigny André

Stav: slušný - poškozený obal (otrhaný)   více informací

Koupit
Druh zboží: Knihy > ANTIKVARIÁT

Cena: 60 Kč


K výšinám císařského trůnu

K výšinám císařského trůnu

Bauer Jan

Píše se rok 1354 a před římským a českým králem Karlem stojí poslední úkol jeho politické kariéry – korunovace císařem. Ale než se tak stane, musí rozhodnout v choulostivé záležitosti míru mezi Anglií a Francií, získat souhlas papeže Inocence a překonat odpor svého úhlavního nepřítele vládce Milána kardinála Viscontiho. Proto se ještě před Karlovou korunovační jízdou do Říma vydává do Itálie jeho tajný agent dominikánský mnich Pavel. Domnívá se, že cesta do země jeho studentských let bude tentokrát pouhým výletem, ale brzy se přesvědčí, že ve skutečnosti na něj doslova na každém kroku číhá nebezpečné dobrodružství…   více informací

Koupit
Druh zboží: Knihy > Beletrie
Knihy > AKCE

Cena: 249 Kč
Série: V tajných službách Otce vlasti
Díl: 4


K znamená Kennedy

K znamená Kennedy

Puzo Mario

Stav: velmi dobrý, zažloutlá.   více informací

Koupit
Druh zboží: Knihy > ANTIKVARIÁT

Cena: 60 Kč


K2 - Kill Me, Kiss Me - 4.díl

K2 - Kill Me, Kiss Me - 4.díl

Young-Yuu Lee

Čtvrtý svazek známé korejské manwhy, která představuje českému čtenáři typický svět asijských komiksů.   více informací

Koupit
Druh zboží: Komiksy

Cena: 179 Kč
Série: K2
Díl: 4


K2 Kill me, Kiss me - 5. díl

K2 Kill me, Kiss me - 5. díl

Young-Yuu Lee

Pátý svazek známé korejské manwhy, která představuje českému čtenáři typický svět asijských komiksů.   více informací

Koupit
Druh zboží: Komiksy

Cena: 179 Kč
Série: K2
Díl: 5


Kabaret Eduarda Basse ant.

Kabaret Eduarda Basse ant.

Stav: jako nová, neporušená.


Těžiště knížky tvoří nové vydání Bassovy příručky Jak se dělá kabaret? (1917), která je ojedinělým příspěvkem k promýšlení tohoto umění 'malých forem' z pohledu a zkušeností aktivního kabaretiéra. Čtyřicetistránkový spisek, který členové Červené sedmy s nadsázkou nazývali 'Korán', doplňují také další Bassovy úvahy nad zákony 'lehké múzy'. Do kabaretní praxe 'Basse teoretika' nahlédneme pak díky dvěma jeho kabaretním aktovkám, Opuštěné a Náhrdelníku.

"Ze starých útvarů nejoblíbenější druhy duševní zábavy jsou divadlo a varieté. Divadlo vždy cílí k jednostrannému dojmu celého večera, uchvátí po zdvižení opony diváka ať již tragicky, či šprýmovně a zesiluje tento první dojem, řešíc nadhozený problém do posledních důsledků. Nuže tato jednolitost, jednostrannost dojmů není vždy člověku vhod; touží občas po změně a pestrosti, po extremistkách a protikladech. Z této touhy vyrůstá varieté, ale záhy vrací se v plochou virtuozitu vnější techniky, v hry svalů, lidské obratnosti i strojové všemohoucnosti, v efekty zdánlivých nemožností, a znovu odvrací se obecenstvo přesyceno tímto kultem mechanismu a hledá nový útvar, jenž by duchovně blížil se kvalitám divadla a přitom měl pestrost a zajímavost varieté.

Této snaze vychází vstříc kabaret a z toho hlediska jeví se nám kabaret co intimní, kulturní divadlo rozmanitostí, kterážto definice nejlépe shrnuje všechny ty různorodé složky, s nimiž si obecenstvo i odborníci u nás někdy nevěděli rady. Proto musí si teprve tvořiti u nás své podmínky, a je to útvar cizí - a proto nutno přelíti jeho formy, za hranicemi ustálené, do nového českého kadlubu, aby měl pro nás skutečně význam a hodnotu."   více informací

Koupit
Druh zboží: Knihy > Beletrie
Knihy > ANTIKVARIÁT

Cena: 100 Kč


Kábulská škola krásy ant.

Kábulská škola krásy ant.

Rodriguez Deborah

Stav: velmi dobrý, listy lehounce zažloutlé
Obálka: Jana Šťastná   více informací

Koupit
Druh zboží: Knihy > ANTIKVARIÁT

Cena: 100 Kč


Kacířka

Kacířka

Cornwell Bernard

Thomas z Hooktonu je zkušeným a odvážným lučištníkem anglického krále Eduarda ve stoleté válce mezi Anglií a Francií, což z něho udělalo přirozeného vůdce. Ve třetím dílu trilogie o hledání svatého grálu (první díl vyšel pod názvem Lučištník a druhý jako Inkvizitor) je Thomas vyslán v čele menšího oddílu do Gaskoňska, aby se zmocnil hradu Castillon d'Arbizon. Doprovází ho také sir Guillaume, známý z předchozích dílů, a Robbie Douglas, mladý skotský zajatec, jenž byl dočasně propuštěn a stává se Thomasovým druhem. Gaskoňsko je domovem Thomasových předků, kteří kdysi sídlili na hradě Astarac, ale také se tam pohybuje černý rytíř Guy Vexille, brutální vrah Thomasova otce. Navíc je Astarac místo, kde byl kdysi podle pověstí ukrýván svatý grál. Na hradě Castillon d'Arbizon, nachází Thomas dívku Genevieve, která byla inkvizicí odsouzena za kacířství k upálení. Thomas však odmítne Genevieve vydat na smrt, církev ho exkomunikuje, stává se psancem a spolu s Genevieve musí uprchnout i před vlastními lidmi. V cisterciáckém klášteře se Thomas dozvídá nové věci o grálu, a je i svědkem dalšího zločinu černého rytíře Guye Vexilla. Řízením osudu se Thomas vrací ke svým druhům v Castillon d'Arbizon, a svede zde krvavý boj proti obléhatelům, mezi nimiž je i Guy Vexille. Děj končí Thomasovým návratem do rozvalin Hooktonu, kde dojde k nečekanému a symbolickému rozuzlení tajemství grálu.   více informací

Koupit
Druh zboží: Knihy > AKCE

Cena: 219 Kč
Série: Hledání svatého grálu
Díl: 3


Kacířské nápady

Kacířské nápady

Hudský Petr

Kniha vědecko-fantasticko-heretických povídek Kacířské nápady o mimozemšťanském pinožení a vyzpytatelnosti lidského osudu. O dramatické ztvárnění Kacířských nápadů se v současné době stará Krutodivadlo Kachny! Autor je scénárista (mimo jiné Kriminálka Anděl) a spisovatel.,

Obsah:
Kartel
Retardace
Kriminál
Na houbách
Zlatý důl
Pomsta
Sudičky
Evangelium podle Eliáše
Mravenci
Teritorium
Vyšetření
Na dobrou noc
Meliorace
Televize
Top Secret   více informací

Koupit
Druh zboží: Knihy > Fantasy
Knihy > AKCE

Cena: 298 Kč


Kačer Donald 2/2003

Kačer Donald 2/2003

Stav: velmi dobrý, bez přílohy.

Obsahuje:
Přehlídka vtipů
Kačer Donald- Donald Quijote
Strýček Skrblík- Universální Udělátka
Kačer Donald-bitva energií nabitá
Vtipy, tipy, triky
Kačer Donald ve filmu Klíče ke štěstí
Podívejte se sami! Ať nás provátí síla!
Strýček Skrblík-krabi útočí
Mickey Mouse-Spider-Mouse   více informací

Koupit

Cena: 43 Kč
Série: Kačer Donald


Kačer Donald 3/2003

Kačer Donald 3/2003

Stav: velmi dobrý, bez přílohy.

Obsahuje:
Přehlídka vtipů
Kačer Donald -Válka planet
Strýček Skrblík - Robinson Kačoe
Mickey mouse - Odřeknuté rande
MiniSNOWBOARD
Kačeří hlavolam
Šikulovy zajímavosti - Přehlídka žraloků
Madam Mimi - Sfinga strašně strašlivá
Kačer Donald - Půst nebo dost!
Kačeří hlavolam   více informací

Koupit
Druh zboží: Komiksy > dětské
Knihy > ANTIKVARIÁT

Cena: 43 Kč
Série: Kačer Donald


Kačer Donald 5/2003

Kačer Donald 5/2003

Stav: velmi dobrý, bez přílohy.

Obsahuje:
Přehlídka vtipů
Kačer Donald-Vyšší vydělání
Kačer Donald-policejní náčelník
Mickey Mouse-Místo na všechno
Vtipy, tipy, triky
Bláynivý svět
Kačeří hlavolam
Kačer Donald-S trochou pomoci
Šikula-V oblacích
Mickey mouse- S přáteli se nestratíš
Mickeyho hádanka   více informací

Koupit
Druh zboží: Knihy > ANTIKVARIÁT

Cena: 43 Kč
Série: Kačer Donald


Kačer Donald č. 25/13

Kačer Donald č. 25/13

Stav: dobrý, bez přílohy.

Kačer Donald č. 25/2013 - Zákeřný škorpion
  více informací

Koupit
Druh zboží: Časopisy > Archiv
Knihy > ANTIKVARIÁT

Cena: 43 Kč


Kadet Hornblower

Kadet Hornblower

Forester Cecil Scott

Hornblowerovská sága popisuje v 11 dílech na osudu námořního důstojníka Horatia Hornblowera celou nelsonovskou éru Královského námořnictva Velké Británie. V tomto prvním dílu zahajuje Horatio Hornblower svou pozoruhodnou kariéru jako kadet na palubě řadové lodi H.M.S. Justinian. Nejprve si musí vybojovat své místo mezi kadety a během následných dobrodružství a bitev je zocelen v jednoho z nejpozoruhodnějších nižších důstojníků loďstva.
Následovat budou tituly Poručík Hornblower a Hornblower a HMS Hotspur.   více informací

Koupit
Druh zboží: Knihy > Beletrie
Knihy > AKCE

Cena: 399 Kč
Série: Hornblower
Díl: 1


Kadiš a jiné básně

Kadiš a jiné básně

Ginsberg Allen

Mezi nejznámější básnické skladby Allena Ginsberga patří vedle Kvílení i Kadiš, velkolepý žalozpěv na básníkovu zesnulou matku, jejíž duševní choroba silně poznamenala jeho dětství a dospívání.

Zárodky básně vznikly v Paříži v roce 1957, kde si Ginsberg společně s beatnickými tvůrci Gregorym Corsem, Peterem Orlovskym a později i Williamem S. Burroughsem prostřednictvím halucinogenů „rozšiřoval sféru vědomí“. V Kadiši se mu časem podařilo vypsat se z hlubokých traumat, přičemž k odemknutí bran podvědomí použil divotvorné klíče: valná část Kadiše vznikla pod vlivem morfia a metamfetaminu a konečnou revizi provedl až po návratu z Peru, kde k tomu účelu požil ayahuasku neboli yagé. Výmluvné jsou názvy dalších básní ve sbírce, například Meskalin, Kyselina lysergová či Rajský plyn; autor v nich opět vymítá ducha Naomi Ginsbergové, lamentuje nad iluzorností univerza, zakouší pocity tvůrčího zmaru i extázi z duchovního prozření a v psychedelickém proudu vědomí ze sebe nechává volně řinout vize, nářky, chvalozpěvy i obavy ze zániku smrtelného těla – aby k nám po šedesáti letech skrze ony širokodeché verše stále živě promlouval jeho duch.
Básnická sbírka Kadiš a jiné básně (Kaddish and Other Poems), kterou Allen Ginsberg vydal v roce 1961 u Lawrence Ferlinghettiho v nakladatelství City Lights Books, obsahuje jeho básně z konce padesátých let (1958–1960) v již klasickém překladu Jana Zábrany.
Čtyři dosud nepřeložené básně pak přeložil Bob Hýsek.

Edice AAB - Edice angloamerických básníků (6.)   více informací

Koupit
Druh zboží: Knihy > AKCE

Cena: 198 KčRSS

Copyright © 2022 Wales Webové stránky: NETservis s.r.o.