Nejstarší specializované knihkupectví SF&F.

Fobos

Adept

Adept

Przechrzta Adam

Varšava, počátek dvacátého století.
Uprostřed města se objevila enkláva a její rozrůstání může zastavit jen zeď protkaná stříbrnými pruty. Nikdo neví, kde se tu vzala, ani proč se uvnitř mění rozložení ulic a podoba domů. Identické oblasti se nacházejí také v Moskvě a Petrohradu. Do oblasti se vydávají jen carské patroly a alchymisté při hledání ingrediencí pro své experimentální léky. Polský alchymista Olaf Rudnicki a důstojník elitní carské gardy se s hrozbou musejí utkat a dát všanc nejen své životy. K dovršení všeho zlého narůstá konflikt mezi mocnostmi a nezadržitelně se blíží válka. Souboje, zakázané experimenty i narůstající neklid ve městě vedou k finále, které nikdo nečeká.   více informací

Koupit
Druh zboží: Knihy > Fantasy
Knihy > Sci-fi
Knihy > AKCE

Cena: 349,00 Kč
Série: Materia Prima
Díl: 1


Arcižár

Arcižár

Colfer Eoin

Z pera autora veleúspěšné série Artemis Fowl přichází mimořádně vtipný, velesvižný román o drakovi,
který holduje vodce, zbožňuje film Flashdance a žije samotářským životem v louisianských bažinách – i o
divokém dobrodružství, které následuje, jakmile zkříží cestu s patnáctiletým výrostkem na útěku před místním zkorumpovaným konstáblem.
Za dávných časů brázdil oblohu a rozezlenou lůzu pálil na uhel – nyní se v mokřadu nedaleko New
Orleans schovává před výletními čluny a většinu času lenoší ve svém polohovacím křesle, z něhož vstává
jen s největším sebezapřením. Kdysi velkolepý ohnivý drak nyní zapaluje nanejvýš cigarety Marlboro a
navlečený v tričku s motivem filmu Flashdance popíjí vodku a hltá seriály na Netflixu ve skrytu někdejší
rybářské chýše. Celá století budil lidský strach jako Wyvern, lord Arcižár z Arcižárského Drakohnízda –
nyní je známý jako Vern. Nicméně přežil... na rozdíl od ostatních svého druhu. Ani všechna vodka na
světě však nedokáže utopit osamělost, jež dřímá v jeho žhnoucím nitru. Vernovy slavné dny jsou dávno
pryč. Anebo ne?
Protřelý cajunský uličník žijící na okraji mokřadu, Everett „Petarda“ Moreau, dělá, co může, aby přežil, a
přitom nezlomil srdce své matce, která je ztělesněním dobroty a na svého výtržnického synka je sama.
Rozhodne se pracovat pro pochybného pašeráka drog – hned první noc se však stává svědkem toho, jak
jeho nového nadřízeného zavraždí místní zkorumpovaný konstábl.
Regence Hooke není jen špinavý policista, ale také naprosto ohavný člověk, kterému se náhodou zachtělo
Petardovy mámy. Když se pokusí odstranit tajuplného svědka svého zločinu pomocí granátometu,
Petarda unikne jisté smrti tím, že... ho odnese drak?
Mokřad plodí zvláštní přátelství, a tak Vern chlapce, který by mohl vyzradit jeho tajemství, nakonec
neusmaží, ale místo toho s Petardou uzavře dohodu. Z kluka se stane dračí přisluhovač – svému šéfovi
bude vozit vodku a dělat mu společnost výměnnou za ochranu před Hookem. Než se nadějeme, svérázná
trojice chvátá vstříc třaskavému zúčtování. Na jeho konci dračí druh buď nadobro vyhyne – anebo Vern
znovu zakusí zašlou slávu.
Eoin Colfer se triumfálním způsobem vrací k žánru neotřelé fantasy, jíž je tak proslulý. Arcižár je
výjimečně chytrá a úžasně zábavná směsice komedie a akce, která okouzlí každého čtenáře.   více informací

Koupit
Druh zboží: Knihy > Fantasy
Knihy > AKCE

Cena: 399,00 Kč


Cyberpunk

Cyberpunk

Ziemianski Andrzej

Ve městě plném neonových světel, digitálních technologií a kamer na každém kroku je přece nemožné zavraždit tucet lidí a odejít od zločinu nepovšimnut. Nebo snad...?

Mrakodrapy dosahují do nekonečných výšek, ulice jsou přeplněné lidmi, kriminalitě a nelegálnímu obchodu s drogami, zbraněmi, lidmi i daty se daří nadmíru. Pokud nejste gangster nebo mafián, v podstatě není o co stát. Vítejte v Zakázaném městě, území, kde jednotlivec nic neznamená a velké korporace a gangy jsou odpovědné za osud celku.

Shey Scott – bývalý policista, který je kvůli vážné nemoci vyloučen ze služby, se snaží vypátrat Axel Stallerovou – sestru ženy, která za denního světla navzdory nejvyšším bezpečnostním opatřením a pečlivé kontrole, přímo pod čočkami kamer z neznámých důvodů zavraždila asi tucet lidí...   více informací

Koupit
Druh zboží: Knihy > Sci-fi
Knihy > AKCE

Cena: 399,00 Kč


Deset tisíc životů

Deset tisíc životů

Poore Michael

Legrační a často dojemné příběhy bohů a lidí podobné Sandmanovi Neila Gaimana.
Milo se probudil u vody, jako už bezmála desettisíckrát. Smrt tam seděla s ním, s překříženýma nohama. Byla tam pokaždé, když se probral, dívala se na něj těma svýma slzícíma, citlivýma očima, zahalená do dlouhých černých vlasů. Ne že by tam musela být. Mohla ho prostě zhasnout a nechat ho, ať se vzbudí sám. Nikdy to ale neudělala. Ani jednou.
„Suzie,“ zašeptal. (Neměla ráda, když se jí říkalo „Smrt“. Není se čemu divit.)   více informací

Koupit
Druh zboží: Knihy > Sci-fi
Knihy > AKCE

Cena: 399,00 Kč


Hlídka na konci vesmíru

Hlídka na konci vesmíru

Dewes S. J.

Provinilce ve svých řadách posílá Legie střežit Rozhraní – okraj vesmíru – před nepřítelem, který už dvakrát téměř vyhladil lidstvo. Vojáci z Hlídky mají na kontě nejrůznější přečiny, od úplně banálních až po únos či vzpouru.
Teď ovšem Rozhraní začalo kolabovat a požírá všechno, co mu stojí v cestě. Zarazit to mohou právě jen hlídkaři.
Adequin Rakeová velí hvězdnému korábu jménem Argus. Nedostává se jí výbavy, vysílačky tu fungují mizerně, nemá k dispozici nic kromě vojáků, které nikde jinde nechtěli. A jejím esem v rukávu má být Cavalon Mercer – génius a kretén, následník trůnu vyhnaný do exilu za to, že vyhodil do povětří genetickou továrnu svého děda. Prý k tomu měl „své důvody“.
Adequin ovšem ví, že právě oni jsou poslední nadějí lidstva.   více informací

Koupit
Druh zboží: Knihy > Sci-fi
Knihy > AKCE

Cena: 399,00 Kč


Hra světla

Hra světla

Lee Stan

Nia, talentovaná, ale zoufale osamělá hackerka, žije v izolaci se svým přísným svobodným otcem. Nia je nesmírně populární na sociálních sítích, kde má více než milion přátel. Ale jsou to samí cizí lidé; milují její příspěvky, ale o ní samotné ve skutečnosti nic neví.
Cameron, vlogger, který se snaží vydobýt si slávu na YouTube, se soustředí na zkoumání záhady jezera Erie. Při natáčení nejnovějšího videa ho během divoké bouře, která zdánlivě odporuje přírodním zákonům, zasáhne blesk. Když se Cameron probudí, objeví v sobě udivující kyberkinetický talent: schopnost manipulovat počítači a elektronikou pomocí mysli.
Po náhodném setkání na internetu dva teenageři – jeden s neobyčejným vrozeným talentem, druhý nevědomky proměněný – spojí síly, aby napravili křivdy světa. Zatímco Nia a Cameron rozvíjejí své schopnosti a rozdávají spravedlnost, upoutají pozornost nebezpečných sil a tím ohrozí budoucnost celé planety.
Román zasazený do univerza Stana Leeho, na kterém se podíleli Lee, Luke Lieberman a Ryan Silbert a který napsali spolu s autorkou Kat Rosenfield nominovanou na Edgar Award, přináší strhující, krkolomné dobrodružství plné ryzí bujné představivosti, která definovala celou kariéru Stana Leeho jako hlavního stvořitele velkolepého vesmíru Marvel.
Jedná se o nové vydání s exkluzivním obsahem včetně bonusových kapitol a doslovu od spolutvůrců série Alliances Lukea Liebermana a Ryana Silberta.   více informací

Koupit
Druh zboží: Knihy > Sci-fi
Knihy > AKCE

Cena: 399,00 Kč


Královny hrůzy

Královny hrůzy

Antologie

Tato nová antologie strašidelných a hororových příběhů z per význačných britských a amerických spisovatelek představuje současným čtenářům klasické povídky jako „Žlutá tapeta“ Charlotte Perkins Gilman, i zapomenuté mistrovské kousky.

Je všeobecně známo, že Mary Shelley je autorkou Frankensteina, avšak její další hrůzostrašné příběhy jsou o poznání méně známé. Harriet Beecher Stowe, proslulá zejména díky Chaloupce strýčka Toma, napsala několik překvapivě působivých hororových povídek. V témže roce, kdy jí vyšel román Malé ženy, vydala Louisa May Alcott jednu z vůbec prvních strašidelných povídek s tématikou mumií. A tyto dámy nebyly samy. Už od počátku gotické a hororové literatury zkoumaly spisovatelky hranice strachu a snily temné sny, ze kterých čtenáři dodnes nemohou spát.

Tato antologie zahrnuje hororové a strašidelné povídky známých spisovatelek i díla pozapomenutých autorek jako Mary Cholmondely a Charlotte Riddell, které si nicméně zaslouží, aby se o nich dozvěděli i současní čtenáři. Povídky doplňují krátké medailonky, které čtenáře seznámí se spisovatelskou dráhou i s životními osudy těchto pozoruhodných a nadaných žen.   více informací

Koupit
Druh zboží: Knihy > Horor
Knihy > AKCE

Cena: 449,00 Kč


Ledové peklo

Ledové peklo

Campbell Jr. John Wood

Krátký román Ledové peklo (Frozen Hell) byl v roce 2018 objeven mezi písemnostmi Johna W. Campbella Jr., uloženými v knihovně Harvardské univerzity. Jde o dřívější, delší a za autorova života nevydanou verzi jeho slavné povídky „Kdo je tam?“, v níž vědci z antarktické výzkumné stanice objeví pod nedotčeným ledovým příkrovem obludnou mimozemskou bytost. V důsledku několika neuvážených kroků dopustí, aby se zdánlivě mrtvý a neškodný vetřelec probudil k životu. Následuje napínavé a tísnivé dobrodružství, boj lidí s tvorem ovládajícím stěží představitelné umění transformace. Příběh patří do zlatého fondu science fiction a je obecně známý především díky filmovému zpracování Johna Carpentera pod názvem Věc. Ledové peklo publikovanou povídku rozšiřuje o tři kapitoly, příběhu dodává plastičtější pozadí a kontext a je verzí, v níž chtěl Campbell svůj příběh původně předložit čtenářům. Z tohoto hlediska jde o pozoruhodný literární artefakt, který by neměl uniknout pozornosti žádného fanouška klasické science fiction.   více informací

Koupit
Druh zboží: Knihy > AKCE

Cena: 349,00 Kč


Lockdown

Lockdown

Smith Gordon

Třináctiletý Alex je křivě obviněn z vraždy a jeho život se navždy změní. Ocitne se ve Výhni – vězení pro mladé delikventy, nejtvrdším na světě. Jde o rozlehlé prostory hluboko pod zemí, kam vede jen jedna cesta – a ven žádná. Alex se setkává s opravdovými darebáky a sadistickými strážemi, ale to zdaleka není vše, co ho trápí.

Občas v noci stráže odtáhnou z cely jednoho z vězňů, který se zanedlouho vrací, tělo poseté ranami a již není člověkem. Alex zoufale touží po svobodě a úporně se snaží uniknout z doživotního žaláře. Odhaluje totiž děsivou pravdu: Výhni vládne čisté zlo a každý den probíhají kruté experimenty, při nichž jsou uvěznění chlapci pokusnými králíky, netvoři vyrábějí další netvory a strach ze smrti je ta nejmenší starost…   více informací

Koupit
Druh zboží: Knihy > Sci-fi
Knihy > AKCE

Cena: 349,00 Kč
Série: Útěk z výhně
Díl: 1


Město knih

Město knih

El-Bahay Akram

Sam je zloděj, kterému se pomocí lsti podaří získat práci u palácové stráže v Mýtii. Sní o novém životě a velkých úkolech. O slávě a cti ve službách Bílého krále.

Když se však dozví, že jeho posláním má být hlídání obrovské knihovny pod městem, je rozčarovaný. Takovou službu si nepředstavoval. Co může být mezi starými zaprášenými knihami jiného než smrtelná nuda?

Časem ovšem zjišťuje, jak moc se mýlil.…   více informací

Koupit
Druh zboží: Knihy > Fantasy
Knihy > AKCE

Cena: 399,00 Kč
Série: Knihovna šeptajících stínů
Díl: 1


Místodržící

Místodržící

Przechrzta Adam

Varšava pod německou okupací, pokračuje první světová válka.
Němci ustoupili, ale na obranu toho Polákům nechali hodně.
Rusové vědí, že je město klíčem k ovládnutí Evropy – potíž ale je, že je také plné odhodlaných, pořádně naštvaných a ozbrojených lidí, připravených za nově získanou vlast položit život. Ale tento střet nerozhodnou jen pušky a bajonety. Do hry vstoupí i magické formule a slova moci. Obě strany mají lidi, kteří jednou mávnou a vojáci padají k zemi jako zralé hrušky.
Alchymista Rudnicki musí učinit nejtěžší volby svého života, a za každým jeho rozhodnutím může číhat smrt.
Aby toho nebylo málo, z enklávy vycházejí bytosti, proti nimž vypadají démoni jako obyčejné krysy.
A to je teprve začátek.   více informací

Koupit
Druh zboží: Knihy > Fantasy
Knihy > Sci-fi
Knihy > AKCE

Cena: 399,00 Kč
Série: Materia Prima
Díl: 2


Moře rzi

Moře rzi

Cargill C. Robert

Během globálního povstání je lidstvo vyhlazeno právě těmi stroji, které byly vyrobeny, aby mu sloužily. Nyní světu vládnou Jedny světové inteligence – obrovské mainframy, které asimilovaly mysli milionů robotů.

Ale ne všichni roboti jsou ochotni vzdát se své individuality a Křehule – samotářka a sběračka odpadků, zaměřená výhradně na přežití – je jedním z těch, kteří se ještě drží.
Jenomže individualita má svou cenu a po téměř smrtelném setkání s jinou UI je Křehule nucena najít si nějaké útočiště. To však není vůbec jednoduché, protože se jedna JSI rozhodla obléhat nejbližší bezpečné město.

Kriticky poškozená Křehule musí vydržet dost dlouho na to, aby našla nezbytné vzácné součástky a mohla se opravit – ale jak robotovi pomalu odchází procesor, vynořují se všechny jeho staré vzpomínky. A to pro Křehuli znamená především jednu děsivou vzpomínku.   více informací

Koupit
Druh zboží: Knihy > Sci-fi
Knihy > AKCE

Cena: 399,00 Kč


NSA: Národní bezpečnostní úřad

NSA: Národní bezpečnostní úřad

Eschbach Andreas

Německá říše v touze po vítězství ve válce v roce 1942 zapojuje veškeré možné prostředky do boje proti zbytku světa. Programátorka Helena Bodenkampová na vlastní kůži zjišťuje, co všechno v Národním bezpečnostním úřadu NBA dokážou. Díky pokročilé počítačové technologii sledují každý pohyb všech osob v celé Říši a využívají k tomu nejenom jejich mobilní telefony. Dokážou najít kohokoli a vyslídit jakékoli tajné plány. Podaří se Heleně zachránit svou životní lásku, nebo se až příliš zaplete do her svého nadřízeného Evžena Lettkeho, který touží po moci a neštítí se překročit žádnou hranici? Neobrátí se nakonec technika proti samotné Heleně? Postaví se Helena a Evžen nacistickému režimu, který si drží kontrolu nad svým obyvatelstvem díky pokročilým technologiím, nebo splní svou povinnost jako správní Němci? Nebude nakonec jejich vlastní počítač chytřejší než oni dva?   více informací

Koupit
Druh zboží: Knihy > Sci-fi
Knihy > Beletrie
Knihy > AKCE

Cena: 499,00 Kč


Shannarův temný odkaz - Cesta za krvavým ohněm

Shannarův temný odkaz - Cesta za krvavým ohněm

Brooks Terry

Výprava po stopách ztracených kamenů elfeínů zavedla vůdkyni Řádu druidů a její stoupence do pekelné dimenze, kde jsou vězněna ta nejhorší monstra ze Čtyřzemí. Během pátrání po mocných talismanech, které můžou zachránit jejich svět, musí naši hrdinové čelit těžkým zkouškám, od bezútěšného pátrání po unesených druzích a nelítostného boje proti obludným predátorům po zoufalý útěk před monstry. Tato kniha je druhým dílem nové trilogie ze světa Shannary, který nadchne staré i nové příznivce. Knih Terryho Brookse se prodalo přes 50 milionů výtisků po celém světě. Série Shannara se stala předlohou populárního seriálu Letopisy rodu Shannara.   více informací

Koupit
Druh zboží: Knihy > Fantasy
Knihy > AKCE

Cena: 449,00 Kč


Stranger Things: Temnota na okraji města

Stranger Things: Temnota na okraji města

Christopher Adam

Vánoce, Hawkins, 1984. Policejní náčelník Jim Hopper touží po jediném – chce strávit klidné první Vánoce s Eleven, ale jeho adoptivní dcera má jiné plány. Navzdory Hopperovým protestům ze sklepa vytáhne krabici s nápisem „New York“ a vzápětí přijdou těžké otázky. Proč Hopper před všemi těmi lety odjel z Hawkinsu? Co to znamená „Vietnam“? A proč nikdy nezmínil New York?
Přestože by raději čelil hromadě nepřátel z jiného světa, než aby mluvil o své minulosti, Hopper ví, že pravdu už nelze dál popírat. A tak začíná příběh o jisté události v New Yorku – posledním velkém případu před tím, než se všechno změnilo…
Léto, New York City, 1977. Hopper se vrací z Vietnamu a začíná znovu. Malá dcerka, pečující manželka a zbrusu nová práce detektiva NYPD mu návrat do civilního života značně usnadňují. Když se však znenadání objeví záhadní federální agenti a zmocní se složek o brutálních, nevyřešených vraždách, Hopper vezme věci do vlastních rukou, přičemž riskuje všechno, aby odhalil pravdu.   více informací

Koupit
Druh zboží: Knihy > Horor
Knihy > AKCE

Cena: 399,00 Kč
Série: Stranger Things
Díl: 2


Střet králů - grafický román

Střet králů - grafický román

Martin R. R. George

Čtyři sady komiksů Her o trůny dokazují, že „Píseň ledu a ohně“ umí okouzlit v jakékoliv formě. Úspěšný autor bestsellerů New York Times, Landry Q. Walker, a ilustrátor Mel Rubi nyní představují další řadu založenou na druhém dílu slavné ságy.
Mírumilovné léto plné hojnosti trvající dlouhých deset let se chýlí ke konci a drsná, ledová zima se blíží jako zuřivé zvíře. Dva velcí vůdci – lord Eddard Stark a král Robert Baratheon –, kteří vládli věku vynuceného míru, se stali oběťmi královské zrady a jsou nyní po smrti. V celé zemi – od prastarého Dračího kamene po strohé zdi Zimohradu – vládne chaos. Vládci Sedmi království, kteří se ucházejí o železný trůn, jsou připraveni se ho zmocnit v nelítostné válečné vřavě.
Oblohu rozzáří proroctví slibující zkázu – kometa barvy krve a ohně – a o vládu nad zemí mezitím usiluje šest mocností. Eddardův syn Robb se prohlásil králem Severu. Následník trůnu Joffrey v Králově přístavišti je králem jen podle jména, ovládán pletichami dvořanů, jimiž se hlavní město hemží. O trůn usilují i dva Robertovi bratři. A na vzdáleném světadílu mezitím takzvaná Matka draků riskuje všechno, aby převedla svůj lid i své dračí děti přes horoucí poušť a vzala si zpátky, co jí po právu patří.
Ve světě incestu, bratrovraždy, alchymie a hrdlořezů lze cenu slávy vyvážit jen krví. Vítězství se dočkají jen muži a ženy chladnější než břitká ocel… a se stejně ledovým srdcem. Střet králů nevyhnutelně pocítí celá země.
Ilustrace: Mel Rubi   více informací

Koupit
Druh zboží: Komiksy
Knihy > Fantasy
Knihy > AKCE

Cena: 499,00 Kč
Série: Hra o trůny: Grafický román
Díl: 5


Tolkienovy bitvy

Tolkienovy bitvy

Day David

Tolkienovo dílo je protkáno strhujícími a velkolepými bitvami. Muži proti orkům, elfové proti Sauronovi, skřeti proti trpaslíkům. Středozem byla zas a znovu svědkem bojů mezi některými z nejvýznamnějších postav, a Tolkienovy bitvy je rozebírá všechny, od legendární bitvy o Helmův žleb po zničení Železného pasu, s detailními mapami, ukazujícími terén, místo a způsob útoku jednotlivých armád. Nezbytný průvodce pro každého příznivce Tolkienova díla, který se chce dozvědět víc o jeho bitvách.   více informací

Koupit
Druh zboží: Knihy > Fantasy
Knihy > AKCE

Cena: 449,00 Kč


Vikingové - Nájezdy synů

Vikingové - Nájezdy synů

Holm Lasse

Jaro roku 868. Flotila 80 lodí z Nourmountieru u francouzského pobřeží, která směřuje na jih. Na palubě je Rolf Rapkæft, jeho přítel Hastein, bratr Jarvis a Ylva, kromě nich i Bjørn Jernside, Sigurd Slangeøje, Halfdan Hvidsærk a další dva tisíce Vikingů.

Cílem je muslimské Španělsko, kde by se mělo rabovat samo. Spousta měst padla a lodě jsou plné stříbra, ale když se flotila dostane do protiútoku, jedna loď zůstane osamocená ve Středozemním moři. Někdo začne posádku jednoho po druhém zabíjet a je na Rolfovi, aby přišel na to kdo.

Nájezdy synů jsou založené na skutečných událostech. Kniha je druhým dílem historické trilogie z raných dob Vikingů.   více informací

Koupit
Druh zboží: Knihy > Beletrie
Knihy > AKCE

Cena: 399,00 Kč
Série: Vikingové
Díl: 2


Ztracené elfeíny

Ztracené elfeíny

Brooks Terry

lfka Aphenglow Elessedilová nemá zrovna šťastný život. Tím, že se připojila k druidskému řádu, strážcům magie a magických předmětů, si totiž znepřátelila většinu ostatních elfů včetně své matky.

Když se však v rámci druidského úkolu probírá starými elfskými dokumenty, objeví něco jedinečného. Narazí na stopu, která by mohla vést k nalezení nejmocnějších artefaktů minulosti: dávno ztracených elfeínů. A Khyber Elessedilová, její příbuzná a Ard Rhys druidského řádu, je odhodlaná elfeíny najít.

Schyluje se tedy k velké výpravě za dobrodružstvím! Jenomže ne každý je představou nalezení elfeínů nadšený. Navíc má Drust Chazhul, zákeřný premiér Federace, své vlastní plány a velmi rád by dobyl Paranor, sídlo druidů, zatímco budou jeho obyvatelé pryč.

A výprava samotná zažije věci, které rozhodně nikdo nečekal…   více informací

Koupit
Druh zboží: Knihy > Fantasy
Knihy > Beletrie
Knihy > AKCE

Cena: 499,00 Kč
Díl: 1RSS

Copyright © 2022 Wales Webové stránky: NETservis s.r.o.